Левски победи Пирин с 2:1 в първата си контрола. Преслав Бачев

...

Левски започна с победа в неофициалния дебют на Николай Костов

Левски победи Пирин с 2:1 в първата си контрола. Преслав Бачев даде преднина на " сините " още в първата минута. В 27-ата обаче Даниил Кондраков възвърне равенството. Победата донесе Рикардиньо с гол от дузпа в самия завършек на срещата.

Домакините започнаха мача мощно и още в първата минута Преслав Бачев даде преднина на " сините ". Той получи прелестен извеждащ пас от Асен Митков, а след това прати топката в мрежата на Максим Ковальов.

Натискът на Левски продължи и през идващите минути. Пирин провежда първата си по-добра офанзива в 8-ата минута, а тя приключи с удар на Дмитрий Семенив, който обаче не затрудни Николай Михайлов.

" Орлетата "  не успяваха да намерят път към вратата на Левски, само че и " сините " разиграваха повече без повече голови благоприятни условия до 20-ата минута. Все отново домакините продължиха да държат самодейността.

В 25-ата минута Иван Тасев бе открит по десния фланг, а той съумя да нахлуе в наказателното поле на домакините, само че не и да потърси пас или да стреля. Тасев бе затворен от бранител на Левски, а топката излезе в навън.

Две минути по-късно до добра стрелкова позиция стигна Борис Тютюков, чийто шут обаче бе отразен от Ники Михайлов. Топката въпреки всичко попадна в краката на Даниил Кондраков, който не сгреши и я прати в опразнената врата на " сините ".

Добра композиция на домакините в 31-ата минута едвам не докара до гол. Атаката на Левски мина през Бачев, а по-късно стигна до Кристиян Йовов, който опита с остро подаване да откри Антон Иванов. Той обаче не съумя да стигне до топката навътре в пеналтерията.

В 33-ата минута Жереми Петрис се включи добре в нападението на домакините. Той откри Антоан Стоянов в центъра, който стреля от границата на наказателното поле. Ударът му обаче бе избавен от Ковальов.

Николай Костов пусна напълно нов състав за второто полувреме: Още в 49-ата минута Джавад ел Джемили опита да комбинира с Ивелин Попов в опит да бъде застрашена вратата на гостите. Това обаче не се случи. Две минути по-късно Рикардиньо съумя да открадне топка при нерешително подаване обратно на Пирин. Нападателят на " сините " обаче не се разбра с Уелтън и не съумя да го откри навътре в наказателното поле, по този начин не се стигна до удар към вратата на " орлетата ".

В 54-ата минута пък Владимир Медвед си опитва шанса с изстрел от отдалеченост, който бе избавен от Иван Андонов.

Левски стигна до второ попадение четири минути по-късно, като то значително бе направено от Ивелин Попов, който откри Рикардиньо в наказателното на Пирин. Изстрелът на нападателя бе избавен, а топката още веднъж стигна до Попето, който я прати в опразнената врата. Веднага прозвуча съдийски сигнал за засада обаче и по този начин голът не бе зачетен.

В 69-ата минута Джавад ел Джемили нахлу в наказателното поле на " орлетата ", а по-късно опита изстрел, който обаче прелетя над вратата.

Четири минути по-късно Рикардиньо бе изведен. Нападателят в началото пое топката, само че бързо бе затворен от бранител на гостите, от който не съумя да се освободи и да стреля.

Пет минути преди края на постоянното време Нейтън Олдър стигна до отлична позиция. Неговият удар обаче бе избавен от Марио Кирев.

В 89-ата минута Уелтън бе съборен в наказателното на Пирин и това докара до дузпа за " сините ". Рикардиньо се нагърби с осъществяването на наказателния удар и той съумя да прати топката в мрежата на " орлетата " за 2:1.